Turnaj U15 Future Stars – Brno

Turnaj U15 Future Stars s naší účastí se konal v Brně ve dnech 29. - 31.8.2024

Turnaj jsme zahájili ve čtvrtek 2 zápasy proti Slovincům z Celje.

SK Žabovřesky – KK Keleja A 71:79

V prvním utkání rozhodl soupeř šňůrou 17:0 na přelomu poločasů. V poslední čtvrtině jsme se dokázali vrátit dobrou hrou v útoku i obraně do zápasu, ale vynikající rozehrávač soupeře, který nám dal 49 bodů dotáhl svůj tým k vítězství.

SK Žabovřesky – KK Keleja B 78:23

V odpoledním zápase proti béčku ( věkové spíš mladší kluci) dostali příležitost všichni hráči, větší minutáž připadla na hráče z lavičky, přesto jsme s přehledem zvítězili.

Pátek:

SK Žabovřesky – BBA Ludwigsburg(U16) 12:94

SK Žabovřesky – Fundacja NBA (U16+U15) 24:78

První zápas s akademií z Ludwigsburgu i druhý s polskou Jelení horou byl ovlivněn naprostou fyzickou převahou soupeřů, kteří nastoupil i s hráči ročníku 2009. Němci nás naprosto přehráli, tam nebylo o čem, přílišný respekt. Naopak v zápase s Poláky jsme se chtěli poprat, ale basketbalově ne tak vyspělý soupeř nás umlátil, někdy i doslovně.

SK Žabovřesky – USK Praha 46:96

Poslední zápas s USK byl z naší strany nejvíce basketbalový, ale kluci už tahali nohy(3.zápas tento den) a soupeř měl vyrovnaných 12 hráčů, což v konečném důsledku vedlo k vysoké prohře.

Sobota:

Zápas o 5.místo na turnaji s KK Keleja B ( poskládán z kluků U14+U13)

Povinná výhra 73:11, hráli hráči druhého sledu.

Přípravný turnaj v domácím městě nám přinesl velký hrací prostor pro veškeré hráče U15. Konfrontace se zahraničními týmu byla pro některé úplně nová a velmi intenzivní, doufám, že si přeneseme do tréninku i zápasů, co nejvíce nabytých zkušeností.

Škoda, že opravdu vyrovnaný zápas, ve kterém jsme si mohli vyzkoušet věci, které chceme hrát, byl jen jeden. Kluky chválím, že nic nevzdali a bojovali i již v rozhodnutých zápasech a porvali se se ctí se staršími soupeři. Bereme to jako impuls do další práce, abychom soupeřům na dalších mezinárodních turnajích stačili.